Rozmístění zásuvek je důležitým úkonem při stavbě domu

Umístění zásuvek krok po kroku

Postavit rodinný dům není vůbec legrace, a to ani zda jej stavíte svépomocí nebo zda jej stavíte prostřednictvím firmy, některé věci si prostě musíte hlídat, zda se vám to líbí nebo ne. Takovým úkonem je i umístění zásuvek, které prostě musí být vždy podle vašich představ a nikoli podle obecné představy firmy.

Co se stane, pokud nebudete věnovat dostatečnou pozornost umístění zásuvek?

Umístění zásuvek v novém domě
Promyšlené umístění zásuvek

Někdo si možná řekne “a co mě po nějakých zásuvkách”, ale to ani zdaleka není správný postoj k umístění zásuvek, protože zásuvky by měly být přizpůsobeny vašim potřebám a vašim představám. Necháte-li umístění zásuvek na firmu, která vám staví dům, v tom případě neočekávejte, že umístění zásuvek a vaše prodatava budou korespondovat, rovněž ani nedoporučujeme využít možnosti standardního umístění zásuvek ve vaší novostavbě, protože jednak je počet zásuvek nízký, tedy nepostačující a na druhé straně je naprosto jasné, že zásuvky nebudou umístěny podle vašich představ a tak se může rychle stát, že spotřebiče v kuchyni nebude mít kde zapojit, nebo třeba přes obývací pokoj budete muset mít nataženou prodlužovačku, ale také to, že budete muset sekat do nových stěn aby jste si potáhli elektřinu někde, kde ji skutečně potřebujete. Opravdu vám doporučujeme si řádně promyslet umístění zásuvek, aby se vám nestalo potom například, že přetížíte elektrický obvod na danou místnost, když budete bezhlavě doplňovat prodlužovačky. Takové přetížení elektrického obvodu může přinést mnohem vážnějších problémů, které byste určitě nechtěli zažít ani řešit.

Jak přemýšlet při plánování zásuvek?

Odpověď je velmi jednoduchá, a to znát rozložení a zařízení vašeho rodinného domu. Umístění zásuvek se provádí v počátečních fázích rodinného domu, ovšem v době kdy byste už dávno měli vědět co se bude v dané místnosti nacházet a kde bude co umístěno. Máte-li zájem o správné umístění zásuvek, určitě se obraťte na elektrikáře, protože zásuvky nelze umístit jakkoli, musí být dodržena pravidla, ale a chcete-li se o tomto tématu dozvědět více, určitě se obraťte na internetové stránkyhttps://www.legrand.cz/. Kvalitní zpracování elektřiny a kvalitní umístění zásuvek ve vašem domě zvyšuje kvalitní život ve vašem novém, vysněném rodinném domě.

You May Also Like

About the Author: Admin