Ani malé koupelny nemusí být žádný problém

Malé koupelny a barvy obkládaček

Ve starších bytech i novostavbách se běžně setkáme s tím, že koupelna je malá a je tedy obtížné do ní vejít vše, co chceme. Pokud jste však kreativní, ani malé koupelny nemusí být nepřekonatelným problémem. Čím je místnost menší, tím je šance, že budete muset více investovat do nábytku na míru, který dokáže takový problém efektivně vyřešit. Rozhodně nezoufejte. I z maličkého prostoru víte udělat příjemné a útulné místo, ve kterém se budete cítit příjemně. Nevíte, jak na to? Nevadí. My vám poradíme.

Zásady zařizování malých koupelen

Malé koupelny jsou útulné
Zařízení v malých koupelnách

Existují zásady, kterých když se budete přidržovat, máte vyhráno. Malé koupelny někdo vnímá jako velký problém, ale stačí pár jednoduchých úprav a z malého prostoru se rázem může stát větší. První zásadou je používat světlejší obklady. Ty totiž dokáží prostor opticky zvětšit a dodat mu vzdušnost. Ideálním řešením jsou obklady v studených odstínech jedné barvy. Nebojte se, že by koupelna nepůsobila útulně. Je totiž možné ji doladit doplňky výraznějších a veselejších barev. Důležitou roli hraje také osvětlení. Malé koupelny by měly disponovat osvětlením, které je opticky zvětší. Zpravidla se využívá světelný strop s difúzním světlem. Pokud se rozhodujete mezi vanou a sprchovým koutem, máme pro vás jednoznačnou odpověď. Malé koupelny vanou ještě více zahltíte. Sprchový kout zabírá mnohem méně prostoru, který se dá využít i jinak. Moderní sprchové kouty je navíc možné zakrýt průhlednou zástěnou, a tak nemáte pocit, že kout jako takový ubral z místa v koupelně.

Malé koupelny a úložný prostor

Pojďme se nyní společně podívat na to, jak to vymyslet s úložným prostorem v příliš malé koupelně. To samozřejmě záleží od vašich možností, ale ideální volbou je dát si navrhnout nábytek na míru. Skříňky zavěste tam, kde je nejvíce místa a pokud je to možné, zvolte posuvné otevírání dvířek. Tak nebudou při otevírání zbytečně zasahovat do prostoru. Zároveň se zbavte všeho, co v koupelně nepotřebujete. Mějte tam jen to, co opravdu používáte. Máme pro vás ještě jeden trik. Čím větší zrcadlo umístíte do koupelny, tím se bude zdát opticky větší. Malé koupelny se již nyní nezdají již tak malé, co říkáte? Tipy a triky, jak zařídit malé koupelny, naleznete na webové stránce https://www.sconto.cz/.

You May Also Like

About the Author: Admin